...
dr lukasz cwalina o mnie2-min

O mnie

WYKSZTAŁCENIE DOŚWIADCZENIE KARIERA

Łukasz Cwalina - okulista - dr nauk medycznych - gabinet zabiegowy Medical Clinic Podhale

Nazywam się Łukasz Cwalina – jestem okulistą zabiegowym. W 2001 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM). Jako absolwent w 2002 r. rozpocząłem pracę w Klinice Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego SUM – gdzie do 2015 roku byłem asystentem.

W 2015 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych po obronie dysertacji poświęconej efektom implantacji soczewek dedykowanych do rowka rzęskowego u pacjentów z rzekomosoczewkowością i współistniejącym astygmatyzmem.

W trakcie swojej kariery naukowej i zawodowej uczestniczyłem w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach branżowych. Dodatkowo jestem członkiem dwóch prestiżowych stowarzyszeń medycznych:

  • Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO)
  • oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (European Society of Cataract and Refractive Surgery – ESCRS).

Ponadto jestem autorem oraz współautorem kilkudziesięciu publikacji związanych z tematem chirurgii okulistycznej i soczewek wieloogniskowych – m.in.:

  • Łukasz Cwalina, Ewa Mrukwa-Kominek: Corneal transplantation – immunological mechanisms of rejection episode.
  • Stanisława Gierek-Ciaciura, Łukasz Cwalina et.al: A comparative clinical study of the visual results between three types of multifocal lenses.
Łukasz Cwalina - doktor nauk medycznych - okulista zabiegowy
Łukasz Cwalina - okulista zabiegowy - doktor nauk medycznych

Okulistyka jest moją pasją, z tego względu na co dzień stale poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności, tak aby wykorzystać je w leczeniu Państwa – moich Pacjentów. Dzięki dostępowi do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz stałej nauce aktualizuję również ofertę zabiegową.

Obecnie lista wykonywanych przeze mnie procedur zabiegowych poszerzyła się o najnowocześniejsze metody leczenia zespołu suchego oka – IPL oraz Lipiflow – dostępne obecnie w placówce w Mikołowie. Ponadto jako jeden z trzech lekarzy w kraju wszczepiam Pacjentom najnowszą trifokalną soczewkę wewnątrzgałkową, o której możecie Państwo przeczytać na blogu. Zapraszam serdecznie na konsultacje.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.