...

Innowacyjna trifokalna soczewka wewnątrzgałkowa

Innowacyjna trifokalna soczewka wewnątrzgałkowa, której parametry zostaną opisane w niniejszym artykule to najnowsze osiągnięcie holenderskiego producenta, firmy skoncentrowanej na opracowywaniu najnowocześniejszych modeli soczewek. Jest to produkt wykorzystywany w leczeniu zaćmy oraz dedykowany osobom cierpiącym na dużą wadę wzroku (krótkowzroczność nawet do 20 dioptrii, dalekowzroczność do +15), wymagającą przeprowadzenia refrakcyjnej wymiany soczewki.

.

Wyjątkowe cechy najnowszej holenderskiej soczewki

Trifokalna soczewka wewnątrzgałkowa cechuje się sinusoidalną budową pierścieni dyfrakcyjnych minimalizującą takie fotooptyczne zjawiska pooperacyjne jak:
• efekt halo – pojawiające się u Pacjentów widzenie rozbłysków wokół źródeł światła w postaci rozmytych pierścieni – problem tego typu pojawia się po zmroku,
• efekt glare (olśnienia) – zgłaszane przez Pacjentów zaburzenie widzenia za dnia wywołane światłem docierającym do oka.
Dodatkowo jej opatentowana technologia umożliwia uzyskanie najwyższych parametrów transmisji światła do siatkówki – kształtujących się na poziomie 93%. W połączeniu z unikatową technologią EDOF – zwiększonej głębi ostrości (Enhanced Depth of Focus) – efekt terapeutyczny implantacji soczewki Acriva Trinova Pro zbliża się do parametrów naturalnej soczewki oka u zdrowych osób w wieku około 30 lat – wynoszących 95%. Co to oznacza w praktyce? Dzięki zminimalizowaniu utraty światła poprzez zastosowanie sinusoidalnej konstrukcji pierścieni dyfrakcyjnych (a mówiąc prościej: wygładzonego, falowego profilu powierzchni soczewki) – w kontraście do klasycznych soczewek trójogniskowych – jakość widzenia osób po operacji jest zdecydowanie wyższa. Ponadto lepsza jest ich wydajność na każdym dystansie patrzenia – zarówno w odległości dalszej, pośredniej, jak i bliskiej.

Filtr w soczewce

Kolejną zaletą opisywanej holenderskiej soczewki jest filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, powodującym nieodwracalne uszkodzenia w obrębie oczu. Promieniowanie UV przyczynia się do przedwczesnego starzenia się oczu czy rozwoju zaćmy, z tego względu zastosowanie w soczewkach tego rodzaju fotoprotekcji jest tak istotne. Poza tym filtr chroni także przed częścią widma światła niebieskiego i fioletowego – emitowanego między innymi przez monitory. Zwiększa to komfort widzenia u osób, które na co dzień spędzają dużo czasu przed ekranami komputerów, tabletów czy telefonów. Dodatkowo filtr poprawia kontrast widzenia – szczególnie przy niekorzystnych warunkach oświetlenia, co może być istotne zwłaszcza dla kierowców.

Liczba ABBEGO

Istotną cechą trifokalnej soczewki wewnątrzgałkowej jest także doskonała optyka, dzięki której Pacjenci świetnie widzą kolory. Parametrem, który oddaje tę cechę, jest tak zwana liczba Abbego, której wartość w tym przypadku to 58 (wielkością graniczną, powyżej której mówi się o bardzo dobrej jakości materiału optycznego wynosi 45). Wartość ta odwzorowuje przejrzystość, a co za tym idzie: skalę rozszczepiania białego światła. Niska liczba świadczy o jego dużej dyspersji (rozszczepieniu), a co za tym idzie, koreluje z występowaniem tzw. aberracji chromatycznych – inaczej mówiąc: błędów optycznych. Im wyższa zatem jest wartość liczby Abbego, tym lepsze widzenie.
Trifokalna soczewka wewnątrzgałkowa to zaawansowane rozwiązanie dla osób, które chcą całkowicie uniezależnić się od konieczności noszenia okularów, a jednocześnie zyskać doskonałą jakość widzenia w każdych warunkach oświetleniowych. Zarówno dla tych cierpiących na zaćmę, jak i borykających się z dużą wadą wzroku. Aktualnie jako jeden z trzech chirurgów w naszym kraju, wykonuję zabiegi z jej wykorzystaniem.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.